2020’de Ticaret İçin En İyi Kriptokörler

İşte mevcut ticari dünyanın üç ana kripto para biriminin çok temel bir analizi:

Bitcoin

Satoshi Nakamoto tarafından uzun zaman önce kurulan Bitcoin, dünyaya ilk dikkat çeken kripto para birimiydi! Bitcoin bir dijital para birimidir ve popülaritesi ve değeri hızla artmaktadır. Son bir kaç tanesinin olmasına rağmen, hala büyüyor. Bitcoin bir kripto para birimidir ve son trendler onun iyi bir fikir olduğunu söylüyor.

Her yılın başında Bitcoin düşer ama sonunda yükselir. Bitcoin 2009 yılında yaratılan bir dijital para birimidir. Değeri Aralık 2017’te 19 bin dolardan yaklaşık olarak 6 bin dolara düştü. Bitcoin sadece 21 milyon adet ile sınırlıdır. Asla Bitcoin bu kadar fazla olmayacaktır.

  • Kabul edilen, hızlıca satılır ve çok para için takas edilir.
  • Bitcoin bir dijital para birimidir ve düzenlenen para birimleriyle aynı şekilde kullanılabilir. Bitcoin zaten dünya çapında milyonlarca yer tarafından kabul edilmektedir.
  • Bitcoin, altın gibi değer saklama aracı olarak görülmelidir.

 

Ethereum

Çok sayıda insanın heyecanla takip ettiği Ethereum, açık kaynak kodlu bir geliştirme platformudur. Bu yüzden uzun süre paketleme sıralamasının en üstünde kalacağına dair çok sayıda görüş birlikte bulunuyor. Ethereum bir kripto para’dır ve geliştiriciler tarafından dağınık uygulamalar geliştirmek ve yayınlamak için kullanılır. Ethereum, birçok farklı projenin güvenli bir şekilde veri saklamak için kullandığı bir teknolojidir. Bu teknoloji çok başarılıdır ve gelecekte çok potansiyeli vardır.

  • Ethereum üzerinden yapılmış Dapp’lar oldukça stabil ve kimse tarafından kapatılamaz.
  • BitCoin bir dünya çapında kullanılan dijital bir para birimidir. Güvenlik açısından çok güçlü kabul edilir çünkü sansürlenebilir olması imkansızdır.
  • ICO anlamı Initial Coin Offering’tir. Yeni bir proje veya girişim için para toplamak için yeni bir yol sunar. Proje veya girişim yeni bir dijital madeni para veya jeton oluşturur. Daha sonra bu madeni para veya jetonu, projeye yatırım yapmak isteyen insanlara satarlar. Elde edilen paralar, proje veya girişimi finansman için kullanılır.
  • Megabayt olarak sınır yok.

 

Litecoin

Litecoin, dünyanın her yerinde çalışan bir ödeme ağıdır. Bu, eski Google mühendisi Charlie Lee tarafından yaratılmıştır. Litecoin bir kripto para birimidir ve hiçbir merkezi otorite tarafından kontrol edilmez. Bunun yerine, “scrypt” sistemini kullanır. Litecoin bir kripto para tipidir ve Bitcoin’e benzer. Litecoin, daha hızlı bir oluşum hızı sunmasıyla avantajlıdır, bu da işlemlerin daha hızlı gerçekleştiği anlamına gelir.

Sonuç olarak

Bitcoin ve diğer kripto paralar ticaret için kullanıldığında, daha kârlı olabilir.